Strona główna > O firmie

O firmie

Szanowni Państwo.

Przedsiębiorstwo Produkcyjne „Promot” dr inż. Jan Mieczysław Kowalczyk założyłem w 1991 roku w samym sercu Polski – we Włocławku, jako odpowiedź na stały niedobór szczotek węglowych na motoryzacyjnym rynku polskim. Produkcja początkowo odbywała się w piwnicy i garażu mojego domu, w którym pracowało zaledwie 3 pracowników.

Dziś PROMOT mieści się w samodzielnym budynku zapewniającym odpowiednią przestrzeń produkcyjną, magazynową, biurową i stale się rozbudowuje. Obecnie naszą kadrę stanowi blisko 30 wykwalifikowanych pracowników, którzy są  największą wartością naszego przedsiębiorstwa.

Choć produkcja szczotek węglowych do silników elektrycznych nadal jest podstawą naszej działalności, to stały rozwój i dążenie do zaspokajania zmieniających się potrzeb rynku, jak i klienta, pozwoliło na rozszerzenie naszej oferty produkcyjnej i handlowej o m.in.:

  • szczotki węglowe do większości znanych maszyn elektrycznych,
  • węglowe nakładki ślizgowe do lokomotyw, tramwajów, suwnic,
  • inne wyroby z grafitu i węgla uszlachetnionego,
  • części motoryzacyjne,
  • części do elektronarzędzi,
  • chemię techniczną (oleje, smary Lubcon, kleje Technicqll),
  • wyroby ceramiczne – węglik krzemu (SiC), węglik wolframu (WC), węglik boru (B4C)

Ciągłe wzbogacanie naszej oferty, wymusiło wyodrębnienie się w 2005 roku firmy JOTA s.c., która jako firma ściśle handlowa specjalizuje się w dystrybucji szczotek i innych części do elektronarzędzi.

Przedsiębiorstwo PROMOT dysponuje parkiem maszynowym odpowiednim do produkowanych wyrobów i personelem posiadającym wymagane wykształcenie i kwalifikacje, co przy współpracy z dużymi polskimi i zagranicznymi firmami o pokrewnej działalności pozwala nam na szybkie reagowanie i zaspokajanie potrzeb klientów.

Od wielu lat szczególnie ściśle i owocnie współpracujemy ze słowackimi liderami w dziedzinie produkcji kompozytów węglowych i ceramicznych: Elektrokarbon a.s., Kompozitum s.r.o., Retineo s.r.o.

Dostarczamy wyroby węglowe – szczotki oraz nakładki węglowe do odbieraków prądu do m.in. PKP Cargo S. A., Przewozy Regionalne sp. z o.o., przedsiębiorstw tramwajowych. Wyroby te wyprodukowane z materiałów Elektrokarbon a.s. Słowacja, po przejściu odpowiednich i bardzo rygorystycznych testów eksploatacyjnych uzyskały dopuszczenie do stosowania w wielu maszynach elektrycznych w branży kolejowej.

Odpowiedni i rozważny dobór personelu, solidnych partnerów technicznych i handlowych gwarantuje nam stały dostęp do nowoczesnych rozwiązań technicznych i nowych technologii. Dzięki naszym kooperantom, śmiało konkurujemy nawet z dużymi koncernami.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

Łącząc wyrazy szacunku.

dr inż. Jan Mieczysław Kowalczyk